Szkółka

Z pasją do roślin od 70 lat

Dzięki ogromnej pasji rośliny pochodzące ze Szkółki Drzew i Krzewów Karol J.Piątkowski od ponad 70 lat upiększają ogrody w Polsce i na świecie. Wielopokoleniowe doświadczenie w hodowli drzew i krzewów ozdobnych pozwala nam z satysfakcją oferować rośliny najwyższej jakości. Zaangażowanie, wiedza i skuteczne wykorzystanie nowoczesnych technologii umożliwia kompleksową obsługę i spełnienie oczekiwań naszych klientów.

Historia

Nasza Szkółka powstała tuż po zakończeniu II Wojny Światowej, w 1946 roku. Założone przez Zofię i Jana Piątkowskich gospodarstwo początkowo specjalizowało się w produkcji drzew owocowych. Profesjonalizm i zaangażowanie założycieli pozwolił poszerzyć asortyment o krzewy ozdobne , krzewy róż i drzewa alejowe. Zwiększył się również krąg klientów, a już w na początku lat sześćdziesiątych Szkółka rozpoczęła eksport roślin do krajów skandynawskich.

W historii Szkółki przełomowy okazał się rok 1975. Karol Piątkowski-syn Zofii i Jana wraz z żoną Marią rozpoczął zarządzanie blisko7 hektarowym gospodarstwem. Szybka modernizacja, wprowadzenie nowoczesnych na tamte lata technologii pozwoliło ponad dwukrotnie zwiększyć areał gospodarstwa a także rozpocząć produkcję roślin w pojemnikach. Wyznaczony wówczas kierunek zmian, doskonałe wyczucie branży niemal natychmiast spowodowało, że Szkółka prowadzona przez Karola Piątkowskiego od lat słynie z najwyższej jakości roślin.

Teraźniejszość

Dzisiaj Szkółka Drzew i Krzewów Karol J.Piątkowski to nowoczesne gospodarstwo szkółkarskie, z 3,5 hektarową powierzchnią upraw kontenerowych i 11 hektarową uprawą drzew alejowych w gruncie. Ogromna pasja i miłość do roślin zostały przelane na trzecie szkółkarskie pokolenie rodziny Piątkowskich. Anita i Artur -potomkowie Marii i Karola Piątkowskich od lat zaangażowani są w prace rodzinnego gospodarstwa, kultywując rodzinną pasję i profesjonalizm.

Obecnie Szkółka specjalizuje się w produkcji drzew alejowych, które są dostępne zarówno w pojemnikach jak i z gruntu. Poza tym oferuje też szczepione drzewa i krzewy liściaste i iglaste, materiał żywopłotowy oraz młode drzewa liściaste do dalszej produkcji . Wieloletnia praktyka osób pracujących w Szkółce stanowi gwarancję fachowych porad w doborze i pielęgnacji roślin. Dbałość o szeroki asortyment, pozwoli Państwu odnaleźć godne uwagi nowości i sprawdzone klasyki każdego ogrodu. Szczególna troska o jakość oferowanych roślin wyróżniała Szkółkę Karola Piątkowskiego od początku jej istnienia i mimo upływających lat nadal stanowi znak rozpoznawczy.